Listopad 2009

Výzdoba bytu na Vánoce

29. listopadu 2009 v 19:09 | Miška |  Vánoce
Dneska máme první advent, tak je potřeba vyzdobit váš byteček. Jak vyzdobovaly naše babičky?
Jinak, co jsou to Vánoce najdete v rubrice Vánoce.
***********************************************************************************
Za časů našich babiček a maminek muselo být před Vánoci kompletně vygruntováno. Nechcete-li prožít předvánoční čas ve shonu a přitom mít byt uklizený, stačí si práci rozumně naplánovat. Okna lze umýt již v listopadu, za ten jeden měsíc se zas tolik nezapráší a na Vánoce špinavá nebudou. Nějaké speciální gruntování není zapotřebí a kdo uklízí doma průběžně, uklidí v období Vánoc stejně jako jindy v roce a byt bude mít čistý. Ten, kdo je opravdu velmi časově zaneprázdněn a potřebuje větší úklid, může využít služeb některé ze specializovaných úklidových firem.

Čistý byt lze zkrášlit vánoční výzdobou. Blikající světýlka v oknech pomalu mizí a nahrazují je obrázkové aplikace. Papírnictví nabízejí široký výběr obrázků do oken, různé závěsné dekorace lze koupit např. v obchodních domech Mountfield nebo doma vyrobit z papíru. Nápady a předlohy najdete např. v knížečkách řady TOPP.

V řadě rodin se vyrábí nebo kupuje adventní věnec se svíčkami. Dávejte pozor na bezpečné upevnění svíček a svíčky nenechávejte nikdy hořet bez dozoru.

Ozdobená větvička jehličnanu ve váze, rozkvetlá vánoční hvězda, krásné svíčky a voňavé cukroví, to vše podtrhne kouzelnou atmosféru vašich Vánoc. A nezapomeňte na jmelí.

Zdroj:www.vasevanoce.cz

Ahojky.....po dlouhatáááááánském čase

29. listopadu 2009 v 18:54 | Miška |  Vánoce
Ahojky, vítám vás......rozhodla jsem se, že jelikož je tato stránka o svátcích tak bude aktivní v období svátků. Jelikož teď mám krásně rozjetou stránku...od dneška jí říkejme mateřská stránka a tato tedy bude jakoby sesterská.....tedy odvětvíčko...hlavně bude aktivní...Velikonoce, Halloween a Vánoce. Ale pokud mi zbyde čas, tak i jindy o dalších sice méně oslavovaných, ale ano.

Ale děkuji za váš zájem o tuto stránku. Vidím, že vám i pomáhá na informace-škola, ale i jiné počtení.

Děkuji a děkuji za pochopení.

Ale nyní pojďme na věc.